Borůvkovo sanatorium
„Borůvkovo sanatorium byl původní název soukromého zdravotnického zařízení pro movitější klientelu první republiky, které občas provádělo i nelegální potraty. Za Protektorátu došlo k přeměně na první specializovanou kliniku popálenin, která se stala známou kvůli třídennímu pobytu Jana Palacha po upálení v roce 1969. Zemřel zde také farář Josef Toufar, a to na následky mučení StB,“ popsal historii budovy Jiří Suchomel z prazdnedomy.cz. V roce 2015 se majitelem opuštěného domu stala společnost Reacabano, která ho koupila za 42 milionů korun. Budovu by chtěla zrekonstruovat a vzniknout by měl hotel.
Nádraží Vyšehrad
Secesní nádražní budova, připisovaná architektu Antonínu Balšánkovi (spoluautor Obecního domu), byla spolu s přízemní hrázděnou čekárnou vystavěna v roce 1904. Obě stavby jsou součástí památkově chráněného areálu nádraží, který v roce 2007 koupila firma TIP Estate se sídlem ve Vraném nad Vltavou, jejímž vlastníkem je Wall Street Commercial Bank z Veneta v Oregonu. V červnu 2009 bylo vydáno povolení k rekonstrukci nádraží i dostavbě dvou nových objektů. Magistrát ale v roce 2011 odmítl rozhodnutí stavebního úřadu Prahy 2, podle něhož dvě přístavby do ulic Svobodova a Na Slupi neodpovídaly architektonickým kvalitám okolí, protože se jeví předimenzované plochou, objemem, tvarem i výškou.
Činžovní dům s městskými parními lázněmi
Původně činžovní dům s městskými parními lázněmi. V současnosti je dlouhodobě opuštěný objekt, stojící na exponovaném místě v centru města, v havarijním stavu. V roce 2005 vydal Magistrát nesouhlasné stanovisko s jeho demolicí a v roce 2010 pak podal návrh na celkovou rekonstrukci s tím, že má být zachován bytový charakter objektu. Rekonstrukce nebyla dosud zahájena. Vlastníkem je společnost KORF s.r.o.
Vila na Petřinách
Příběh do černého sukna oděné soukromé vily Na Petřinách dospěl v srpnu do finále. Po zásahu ministra kultury v červnu ve prospěch vlastnického práva, v srpnu i odbor výstavby Prahy 6 vydal demoliční povolení o odstranění stavby. Majitel zde chce postavit budovu novou. Sousedům nabídl s ohledem na nepříjemnosti se stavbou finanční kompenzaci.
Dukelských hrdinů
„Praha 7 prázdné domy souhrnně neeviduje. Tyto objekty můžeme rozdělit na několik skupin, jedná se o dlouhodobě chátrající objekty, neobsazené nebo nedokončené novostavby či domy momentálně bez obyvatel, před rekonstrukcí, domy ve stavební uzávěře. Všechny vyjmenované skupiny mají v Praze 7 své zastoupení,“ sdělil časopisu Naše Praha 7 Martin Vokuš, tiskový mluvčí sedmé městské části. Řadu budov vlastní zahraniční majitelé, kteří mají s objekty megalomanské plány. Ty ale často neprojdou schvalovacím procesem a objekty tak dál chátrají. „Z objektů v majetku soukromých vlastníků lze zmínit kupříkladu činžovní dům s lékárenským portálem v ulici Dukelských hrdinů 28,“ doplnil Maritn Vokuš. Tento dům patří italské společnosti. Majitel v minulosti několikrát usiloval o demolici budovy a výstavbu hotelu, což bylo památkáři zamítnuto. V současné době mají vlastníci zpracovaný projekt rekonstrukce a nástavby domu, který zahrnuje výstavbu obytného domu ve vnitrobloku. Záměr byl projednán komisí rozvoje Prahy 7, která vyjádřila nesouhlas se zástavbou vnitrobloku.